Jak z denního líčení udělat večerní

Jak z denního líčení udělat večerní

čelánek kartface.cz klára farníková reference návod video líčení 1

Úplně jednoduše. Prostě ho zvýrazněte. Tento způsob se hodí hlavně tehdy, když opravdu nestíháte.

Jinak doporučuji vždy původní odlíčit. Proč? Protože se vám na pleti za celý den může usadit prach z ulice a různé další nečistoty, které si vmačkáváte zpátky do pokožky a to z dlouhodobého hlediska určitě není dobré. Vyjímečně nám tento způsob přelíčení denního make-upu neublíží.

 

 

 

Pokud budeme vycházet z toho co na obličeji máme, budeme postupovat následovně:

  1. Zkontrolujeme jestli nám někde prosvítají kruhy pod očima, případně nám chybí make-up a do ztracena doplníme.
  2. Celý obličej přepudrujeme a konturačními pudry vystínujeme (Jak stínovat obličej se můžete podívat v samostatném díle na mém youtube kanále). Nebojte se dát větší vrstvu. Pokud budete v místě, kde je tlumené světlo bude to vypadat dobře.
  3. Dramatický pohled v očích získáte vždy zatmavením, Doporučuju tmavou tužku nebo stín, černý nebo tmavě hnědý – záleží zase jaký jste typ a jak máte laděnou celkovou image.
  4. Štětcem si udělám tenkou linku tmavým stínem těsně nad řasami, a rozstínuju kulatým štětcem určeným pro stínování právě těchto linek do ztracena směrem ven, případně do tvaru “v”. No a podle toho jakou chci intenzitu, tak vrstvení opakuju. Do tohoto kroku můžu zamíchat jakékoliv tmavé odstíny, které se hodí k celkovému dojmu.
  5. Líčení spodního víčka veďte směrem z vnějšího koutku dovnitř max do ⅔ a do ztracena.
  6. Ideálně dejte ještě jednu vrstvu řasenky, ta vám řasy zahustí. Můžete doladit malinko i obočí.
  7. A na závěr doladím rtěnkou, která se k tomuto bezvadně hodí. Říká se, že by člověk neměl mít výrazné oči i rty zároveň. U večerního líčení si dovolím říct, že to tolik nevadí a je to spíš o tom, kdo si jak troufá.
  8. Na závěr doplníme ještě zlatým pigmentem. Pigment je prášek, který má opravdu hodně intenzivní a zářivou barvu. Používají ho nehtařky k ozdobě nehtů, nebo se používá na tělo například u body paitingu. V líčení ho můžeme použít také. Pigment je potřeba nanést na něco na čem bude držet, protože sám o sobě je to opravdu prášek. Můžeme volit variantu speciálních lepidel, gelových bází pod oční stíny nebo čehokoliv gelového s čím suché pigmenty smícháme. Já teď použiji gelovou bázi pod make-up. Pigmenty se nanáší menším plochým štětcem určeným na nanášení očních stínů. Je dobré je po nanesení nechat chvíli zaschnout.
  9. Pokud máte fixátor, teď je ta pravá chvíle na to ho použít.
  10. Můžete vyrazit

Další video a článek bude o tom, jak si vybrat ten správný make- up a jak ho objednat i přes internet.

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *