Jednoduché a rychlé denní líčení v 10 krocích

Jednoduché a rychlé denní líčení v 10 krocích

čelánek kartface.cz klára farníková reference návod video líčení 1


Během jara byla potřeba pleť více hydratovat, než v kterémkoliv jiném období. Hydratovat můžete krémy nebo různými séry ideálně s vysokým obsahem hydratačních olejů např. z jojoby, bambuckého másla nebo šípkového oleje – který je mimochodem dobrý i pro prevenci vrásek.

Většina žen má dehydratovanou pleť, aniž by o tom věděla a to dokonce i v případě, že je pleť mastnější, takže pokud máte běžně mastnou, normální nebo smíšenou pleť a najednou máte pocit, že je vaše kůže příliš suchá, mdlá, drsná a má sklony k šupinatění může jít o dehydrataci. Make- up pak na takové pleti může dělat nepořádek.

Více si můžete přečíst ve článku Jak pečovat o pleť.

 

Jednoduché a rychlé líčení v 10 krocích:

 

1) Před líčením je dobré myslet na jednu věc. Pokud se krémujete po ránu, dejte pleti chvíli, aby se krém dobře vstřebal – klidně i 10 minut. Jen tak na něm make up i s korektorem bude držet.

2) Začneme bází pod make-up, nám pleť pěkně vypne a hydratuje.

3) Pokračujeme make-upem, naneseme v lehké vrstvě v okolí T zóny a dobře rozpracujeme buď houbičkou nebo štětcem do ztracena směrem ke kraji obličeje. Můžete i prsty, ale hrozí, že make up nebude dobře a rovnoměrně rozetřený.

4) Po nanesení make-upu použijeme korektor na místa, která chceme zakrýt a make-upem stále prosvítají např. kruhy pod očima a vše zapudrujeme velkým štětcem.

5) Následuje lehká korekce obličeje a tvářenka, která může naší pleti dát svěžejší barvu.

6) Doladíme rozjasňovačem nad lícní kosti, horní ret a pod spodní ret – s rozjasňovačem pozor -příliš lesku může být na škodu :-/

7) Oči si zaslouží jemné líčení s ohledem na to, jaký jste typ. Já jsem si vybrala barvu bílou, žlutou a hnědou. Studené typy můžou volit kombinaci bílá-modrá-černá/šedá.

                 

8) Nejsvětlejší stín nanesu na celé pohyblivé víčko a kousek nad, střední stín nanesu na pohyblivé víčko a rozpracuju stínovacím štětcem.

9) Nejtmavším stínem kopíruju oblouk nad pohyblivým víčkem a rozpracuju. 

10) Zakončím jednou vrstvou řasenky, na rty dám rtěnku nebo lesk v co nejpřirozenější barvě rtů a je to.

A jak z takového romantického líčení udělat nápaditý a sexy večerní make-up?

To se dočtete v dalším článku Jak změnit denní líčení na večerní.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *