O MNĚ


Ahoj, jmenuji se Klára Farníková


Vždycky jsem byla umělecky založená, rebelská, volnomyšlenkářka, která neuseděla na jednom místě. Vystudovala jsem uměleckou průmyslovku, pedagogiku volného času, vyzkoušela si jaké to je studovat marketing a nyní to všechno kombinuji a snažím se z toho všeho vytřískat maximum.
Pracovala jsem v oblastech pedagogiky, marketing & media jako Promotion manager a PR v rádiu, hlasatelka zpravodajství v regionální televizi, moderátorka eventů a nyní jsem maskérka ve filmovém a televizním studiu. Když čas dovolí občas sama natočím i nějaké to video z oblasti vizáže. Baví mě hledat cestu k sobě a ke svému osobnímu stylu. A s tím můžu pomoci i vám. Ať už jste typ elegantní dámy nebo rockové dračice. Je to styl a když se nám podaří k němu přizpůsobit celkovou vizáž, je to skvělé! Jednoduše - Buďte tím kým jste ;)
 

Jak jsem přišla k vizážistice

Psal se rok 2014 a já jsem přemýšlela, jak uplatnit všechny zkušenosti, znalosti a dovednosti v něčem, co bude mít smysl, a to nejen pro mě, ale čím můžu být prospěšná i ostatním. Chtěla jsem uplatnit výtvarný (snad aspoň trošku) talent a touhu po práci s barvami. Jenže malovat obrazy doma u okna mě nebavilo. Jsem tvor společenský a potřebovala jsem s tím mezi lidi. Asi tušíte, co následovalo.

Absolvovala jsem kurz osobního líčení, abych věděla o čem to je a udělala si obrázek, jestli je to to, čemu se chci věnovat víc. Neměla jsem "dokonalé" obočí, nebyla jsem oblečená podle posledních hitů sezóny. Byla jsem prostě úplně jiná než 10 těch žen, které tam byly se mnou. I přes to jsem se cítila dobře. Líbilo se mi plno barev, štětců a “výtvarných” technik. Jo, to bylo fajn.

Brzy následoval rekvalifikační kurz Vizážistiky a barvového poradenství. V zápětí na to jsem si přidala kurz Svatebního make-upu a kurz Photography make-upu. Bavilo mě jezdit na kurzy, učit se od nejlepších v republice a dozvídat se nové informace. Seznamovat se s různými produkty dekorativní kosmetiky a vychytávat techniky. I přes to jsem cítila, že všechno, co se učím, je jen povrchové. Chyběla mi opravdovost a autenticita.

Svět módy a tzv. mainstreamu mi přišel najednou tak chladný, že jsem se začala pozorovat ženy kolem sebe, jestli opravdu žijí podle svého osobního stylu, který mají uvnitř sebe a ne podle toho, co nám diktují časopisy, televize a jiná média. A to mě přivedlo na myšlenku být vizážistka, která se dívá na ženy ne z pohledu toho, jak “dokonale” by měly vypadat, ale jak svoji vizáž upravit podle toho, jaké opravdu jsou a nechat je vlastně " ...tak...".

Představte si ženu, která ráda nosí volné batikované oblečení, kožené a přírodní doplňky, ale nemůže tak do práce, protože pracuje na pobočce v bance. Nebo ženu, která má ráda elegantní značkové oblečení, kostýmky a boty na jehlách a pracuje jako prodavačka v samoobsluze, kde má přes svůj model zástěru nebo firemní tričko pánského střihu a o 2 velikosti větší... Rockerka, která nedá dopustit na svou černou koženou bundu, roztrhané džíny a tenisky, pracuje jako finanční poradkyně, kde situace vyžaduje formální oblečení. Tak jak to skloubit...???

Je to otázka osobního stylu. Pojďme k němu doladit vizáž, ať jste tím kým jste i přes to, co děláte.

Těším se na vás.


CO DĚLÁM?


REFERENCE

 • Radio Zlín

  Radio Zlín – kampaň Dobré ráno Zlínsko ve spolupráci s fotografem Petrem Huserem.  
  reference krála farníková kartface.cz make-up focení kurzy online
 • Climax Vsetín

  Firma Climax – stínění pro Váš domov. Focení na firemní kalendář.
  reference krála farníková kartface.cz make-up focení kurzy online
 • Fashion point Zlín

  Příprava modelek na módní přehlídku studentského projektu Fashion Point ve Zlíně.
  reference krála farníková kartface.cz make-up focení kurzy online
 • Radio Rock Max

  Halloweenské líčení pro kampaň Radia Rock Max.
  reference krála farníková kartface.cz make-up focení kurzy online